MiniBlack jest najmniejszym i najtańszym filtrem linii BlackNois Choć wyposażony tylko w jedno gniazdo nie jest upośledzony względem wydajności – z jednej strony jego skuteczność redukcji harmonicznych jest słabsza od innych modeli linii, z drugiej zaś jest dwukrotnie skuteczniejszy w ochronie antyprzepięciowej i ochronie przed peakami w porównaniu z innymi modelami linii BlackNoise.

Również uziemienie ma inne i bardziej efektywne filtrowanie niż pozostałe urządzenia linii BlackNoise. Został zaprojektowany tak, by tłumi? zakłócenia na uziemieniu pochodzące zarówno od samych urzędzeń audio, jak i pozostałych urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym.

MiniBlack ze swej strony w ogóle nie zanieczyszcza ziemi, więcej – z maksymalną absorpcją 2300W nie jest gorszy od żadnego modelu linii BlackNoise – w tej kwestii taki sam jak model 2500.

Biorąc pod uwagę wysoką zdolność absorpcji, nieznaczne wymiary i niewielkie koszty, nie ma obszaru w którym jego stosowanie nie odniosłoby korzyści.

Na przykład zastosowany do subwoofera – daje najkorzystniejszą relację jakość/cena – duże filtry linii BlackNoise byłyby w takim połączeniu odpowiednio nieekonomiczne.

Plazma, TV, PC, Playstation, głośniki elektrostatyczne, aktywne, projektory, jak również duże monobloki – ich działanie zależy od dobrego filtrowania prądu przy rozsądnej cenie filtrów. Także niewiele miejsca wokół urządzeń przemawia za wyborem MiniBlacka.

MiniBlack jest dostępny z gniazdem IEC lub z kablem o długości 40cm przymocowanym na stałe. Obie wersje są w tej samej cenie. W wersji z kablem zastosowano kabel BlackWire o mniejszym przekroju – 1,5mm2 zamiast 2,5mm2 każdy przewodnik w porównaniu do standardowego BlackWire. Jest on inaczej ekranowany, częściowo zbalansowany i zakończony wtykiem Schuko.

MiniBlack ma identyczną budowę mechaniczną jak jego więksi bracia – komponenty, wyjście i wejście, jakość drutu, żywica, anodowana, aluminiowa obudowa.

Czy można zastąpić filtrem MiniBlack inne filtry serii BlackNoise? Nie, ponieważ każdy z nich został zaprojektowany do innych zastosowań – a naszym celem jest uzyskanie najlepszej jakości dźwięku i obrazu.

MiniBlack nie jest tanim substytutem filtrów BlackNoise, ale bardziej innym produktem o własnym charakterze, uzupełnia i współpracuje z innymi filtrami BlackNoise według potrzeb i okoliczności.

Wszystkie filtry BlackNoise posiadają certyfikat CE.

Pojedyncze wyjście Schuko 16A.

Wymiary: 57 x 50 x 107mm

Waga: 0,5kg