Slide background

AVS Warszawa 2015

Slide background
Slide background
Slide background

Kulky

Historia projektu Kulky

Doświadczenia z różnymi podstawkami, platformami pod elektronikę przez lata nagromadziła szereg własnych opinii i wniosków. W każdym przypadku były słyszalne zalety ich stosowania, ale również i wady. Nadszedł czas poeksperymentowania z własnym rozwiązaniem, które w największym stopniu wydobyłoby zalety przy minimum wad. Założenie proste i niełatwe zarazem do zrealizowania. Nie chodziło o powielanie wcześniejszych pomysłów, ale o twórcze ich rozwinięcie. Każda próba własnych rozwiązań poddawana była surowej ocenie znajomych i klientów.
Oto parę przykładów:

Podstawki z bardzo twardej stali - niestety sprawdziłyby się tylko w nielicznych systemach. Najczęściej wadą ich stosowania był dźwięk zbyt jaskrawy, w pewien sposób męczący.

Podstawki z korianu i aluminium - i w tym przypadku rozwiązanie nie sprawdziło się mimo pokładanych oczekiwań. Główną wadą była utrata dynamiki muzycznego przekazu.

Powyższe przykłady pokazują część prób szukania własnego rozwiązania. Było ich znacznie więcej. Dotyczy to także poszukiwań odpowiedniego łożyska.