sl1200grfront

Legendarny gramofon Technics SL 1200 w najnowszej odsłonie SL 1200GR jest nie tylko gramofonem dla DJ-ów, ale świetną maszyną do domowych systemów hi-fi.  Wśród wielu zalet oprócz wysokiej trwałości należy wymienić bezpośredni napęd z wysokim momentem obrotowym – dla użytkownika oznacza to osiąganie, wchodzenie na odpowiednie obroty w ułamku sekundy. To samo dotyczy zatrzymywania.

Wydaje się jednak, że najważniejszą sprawą jest  możliwość regulacji dźwięku w trakcie odtwarzania płyty przy pomocy regulatora wysokości ramienia i regulatora antyskatingu na tzw. ucho.

Gramofon Technics SL 1200GR w najnowszej odsłonie umożliwia dołączanie i próbowanie różnych interkonektów przez gniazda RCA, tudzież próby z różnymi sieciówkami ( w starszych modelach nie było to możliwe – kable te były zamontowane na stałe ).

Niewątpliwym atutem jest również możliwość szybkiej zmiany wkładki przez 1/2 calową główkę ramienia. Oznacza to w praktyce posiadanie kilku różnie grających wkładek, które raz zamontowane i ustawione na główce można wymienić w pół minuty. Wiele ramion stosowanych w domowym hi-fi nie daje niestety takiej możliwości, a wymiana wkładki jest uciążliwa i czasochłonna.