Divine Acoustics Elektra 3

Elektra 3 jest podłogówką o nietypowym kształcie – “bardziej szeroka, niż głęboka”. Starannie wykonana z elementami ze sztucznej skóry i polakierowana wielowarstwowo (lakier fortepianowy). Użytkownik może zobaczyć elementy zwrotnicy na tylnym panelu przez estetyczne, okrągłe okienko – pomysł oryginalny i dający wgląd we wnętrze kolumny. Właśnie – wnętrze – tutaj dzieją się również ciekawe rzeczy. Konstrukcja posiada metalowe ożebrowanie, które czyni obudowę sztywniejszą, mniej podatną na drgania. Ściany przednia i tylna są ze sobą skręcone śrubami, podobnie jest ze ścianami bocznymi. Konstruktor użył modyfikowanych przez siebie głośników – jedwabną kopułkę 25mm i 13cm niskośredniotonowy z celulozy i karbonu. Elementy zwrotnicy z kondensatorami Jantzena, okablowanie wewnętrzne z miedzi OFC ułożone kierunkowo to następne przykłady dbałości o jakość.

Trzecia wersja Elektry wykorzystuje doświadczenia z wyższego modelu Proxima Divine Acoustics, choć nadal jest konstrukcją wentylowaną w odróżnieniu od Proximy i w swej tradycji objętością obudowy przypomina monitor średniej wielkości (10 litrów). Zaprojektowana i składana ręcznie przez konstruktora przypomina garnitur szyty na miarę. Stylowej formie zewnętrznej dorównuje dopracowane inżyniersko wnętrze.

Dane techniczne:

System: 2 drożny, obudowa bass-reflex wentylowana w dół

Czas wygrzewania – około 100 godzin

Impedancja: 8 Ohm

Efektywność: 87dB

Moc maksymalna: 60W

Zalecana moc wzmacniacza: 8-60W

Zalecana wielkość pomieszczenia: 12-20m2

Pasmo przenoszenia: 40Hz – 20kHz, wraz z portem bass-reflex

Wymiary zewnętrzne (bez cokołu): wysokość 107cm, szerokość 27cm, głębokość 12cm

Masa transportowa: 2x17kg

Głośniki:

Wysokotonowy: 25mm jedwabna kopułka chłodzona ferrofluidem, podwójna komora tłumiąca

Basowy: 13cm membrana z celulozy i włókna węglowego, zawieszenie gumowe, wentylowany układ magnetyczny

Zwrotnica:

Starannie dobrane filtry 2 rzędu, optymalizowane pod kątem łatwości wysterowania wzmacniacza, linearyzacji impedancji i zgodności czasowej w całym paśmie przetwarzania, systemy Single Ground Point oraz Resistors Free Path.

Wybarwienia:

Wysoki połysk: snakewood, black, white

Matt: rosewood, latte venge

Cena: 4900 – 5900zł w zależności od wykończenia

test: tutaj