Do oferty naszego salonu dołącza kolejna uznana marka na światowym rynku Hi-Fi! Jest nią szwedzki Bladelius. Oto kilka słów o marce:

Mike Bladelius rozpoczął swoją karierę w Threshold, Kalifornia.
Firma ta, specjalizująca się w high-endowych wzmacniaczach, została założona przez Nelsona
Passa. Mike dostał szansę spotkania się z amerykańskim guru i musiał mu zaimponować, skoro ten zadzwonił do niego z ofertą pracy. Mike przyjął ją i przeniósł się do Kalifornii.
W 1992 roku nastąpiły zmiany własnościowe i Nelson Pass opuścił Threshold. Mike pozostał do roku 1994, w tym czasie pełniąc funkcję głównego projektanta. Stworzył m.in. przedwzmacniacz T2 i końcówkę mocy T-200 ; obydwa zaliczone do klasy A przez Stereophile. Mike jest też ojcem większych modeli: T-500 i T-800. Potem stał się indywidualnym konsultantem, pracującym m.in. dla Classe (gdzie był głównym inżynierem), dla Ultra Analog (dostawcy przetworników cyfrowo-analogowych dla Marka Levinsona i Threshold) oraz dla jeszcze kilku znanych firm.
W 1995 r. Mike Bladelius otworzył własną firmę: Bladelius Design Group. Jej pierwszym produktem był prototyp odtwarzacza CD. Uzyskał on bardzo dobre opinie w niemieckiej prasie, więc Mike zdecydował się na seryjną produkcję. Tak powstała marka Advantage. Odniosła ona sukces w ponad 20 europejskich krajach, a pierwszymi jej przedstawicielami był przedwzmacniacz Preamp1, stereofoniczna końcówka mocy A300 (wraz z bliźniaczymi monoblokami), transportem T1, przetwornikiem DAC1 i zintegrowanym odtwarzaczem CD1.
Charakteryzowały się czarnym, fortepianowym lakierem i akrylowym wykończeniem. W późniejszym czasie Bladelius wprowadził unowocześnione wersje poprzednich modeli, zastępując czarne wykończenie szczotkowanym aluminium. Są to przedwzmacniacz S2, stereofoniczna końcówka mocy S-150, monobloki S-250 oraz odtwarzacz CD S1. W późnych latach 90. Mike Bladelius współpracował z Primare. W ostatnich latach zdecydował się wypuścić produkty pod własnym nazwiskiem. Nadał im nazwy ze skandynawskiej mitologii: Grendel, Gondul, Thor i Freja.
Więcej informacji w zakładce Oferta.